Najnowsze informacje na temat rozwoju projektu26.08.2006 Tak jakby rok przerwy
   Projekt niestety stanął w miejscu. Ale żyjemy i mamy nadzieję, że w najbliższym czasie robot się trochę rozwinie. A narazie widząc, że ktoś czasem zagląda na tą stronę postanowiliśmy ją lekko wzbogacić o Księgę gości. Może ktoś zechce się podzielić własnymi opiniami związanymi z tematem.


16.06.2005 Dodano kilka nowych flimików
   W dziale Filmy zostało dodanych kilka nowych filmików z dnia 14 i 15 czerwca 2005.


15.06.2005 No i jeszcze jeden przełącznik
   Został dodany ciekawy myk (czyt. przełącznik trójstanowy :)) dzięki, któremu można przęłączyć robota w 3 różne stany: "stoi", "idzie wolno", "idzie szybko". Przy przeróbkach nie obyło się oczywiście bez "śmierci klinicznej" Henryka no ale po szybkiej reanimacji, z pomocą lutownicy, udało się przywrócić go do normalnego stanu :).


14.06.2005 I wreszcze stała się całość :)
   Czyli wszystko co jest do tej pory zrobione zostało skręcone razem. Tzn została przykrecona bateria i płytka z elektroniką. Może wreszcie upadki baterii się skończą :):). No i oczywiście został dołączony wyłącznik :) Co w sumie troche ułatwi sprawę włączania robota. Dołaczono także "port" z wyprowadzonymi na zewnątrz zaciskami z baterii.


13.06.2005 Ruszyła strona www.henryk.mbapp.com
   No i stało się. Została ukończona pierwsza wersja strony poświęconej projektowi ROBOT KROCZĄCY codename HENRYK I. To co jest zrobione do tej pory przedstawia się strasznie ubogo ale rozwijać się będzie w zastraszającym tempie. Jak na razie dodano 2 artykuły Opis płyty sterownika oraz ogólny opis serwomechanizmów. Dodano również jeden opis specyfikacyjny przedstawiający listę elementów użytych w projekcie


03.04.2005 Ostatnie poprawki
   Czas oddania projektu zbliżał się nieubłaganie a prace postępowały w sposób zaplanowany, według obliczeń powinniśmy się "zmieścić" w czasie jaki nam pozostał.

[Rozmiar: 5622 bajtów]


26.03.2005 Dobry plan to podstawa
   Nie minęły jeszcze dwa tygodnie od rozpoczęcia współpracy kiedy to plany konstrukcyjne Henryka I były gotowe, następnym krokiem był zakup silników krokowych jednak po wstępnych obliczeniach okazało się że zwykłe silniki krokowe mają za małą moc by podnieść konstrukcje Henryka I, po przemyśleniu wszystkich za i przeciw zamówiliśmy komplet serwomechanizmów HS-311 co w późniejszym czasie okazało się zakupem w pełni trafionym. Silniki owe doskonale nadające się do naszego robota wymagały odpowiedniego wysterowania, więc należało sporządzić układ wyposażony w procesor, pamięć oraz inne elementy wymagane do prawidłowej pracy, a następnie napisać program, który w sposób zaplanowany będzie poruszał nogami.


[Rozmiar: 8022 bajtów]

14.03.2005 Kilka osób wpadło na pomysł...
   Dawno dawno temu, czyli dokładnie w marcu roku 2005 dwie grupy zastanawiały się jakie dzieło stworzyć na projekt z przedmiotu Sprzęt Systemów Komputerowych. Myśli obu grup oscylowały wokół czegoś nie standardowego, innego, i pewnie nic by z ich pomysłów nie wyszło gdyby nie jeden znaczący fakt. Przedstawiciele tych grup siedzieli koło siebie. Tym jakże dziwnym zbiegiem okoliczności grupa złożona z pana Augustyna i pana Ciołka rozpoczęła współprace z grupą pana Borowca i pana Pałuckiego. Po przedstawieniu swoich pomysłów i obmyśleniu strategii konstruktorzy rozpoczęli prace.


[Rozmiar: 13044 bajtów]

Pierwszy udokumentowany "plan", pomysł :)

noclegi hoteles en polonia warsaw hotels ogłoszenia turystyka lublin hotel varsovie hotel hotels in ukraine hotels in kiev hotels in russia hotels in moscow hotels in st petersburg hotels in lviv