Programowanie współbieżne, Języki programowania, Aplikacje, Gry

Co z Paper Ball?

Na wstępie chciałem podziękować wszystkim osobom, które aktywnie wspierały mnie przy tworzeniu dotychczasowych wersji Paper Ball (począwszy od betatesterów, poprzez osoby, które kupiły wersję pro, po osoby, które wyraziły opinie o grze). Dzięki! Dla wszystkich zainteresowanych Paper Ball mam trzy wiadomości.

Po pierwsze: Począwszy od dzisiaj Paper Ball 2004Pro staje się w całości darmowe. Na stronie w tej chwili dostępna jest tylko wersja Pro. Użytkownicy wersji podstawowej mogą ją odinstalować i na jej miejsce zainstalować nową wersję. Paper Ball 2004Pro to 6 poziomów trudności i tryb sieciowy.

Po drugie: Nie wykluczam udostępnienia kodu źródłowego gry. Wymaga to jednak przygotowania kilku rzeczy, na które potrzebuje czasu. Jeśli jednak będą zainteresowani postaram się ten czas znaleźć.

Po trzecie: Niestety nie jestem w stanie dokończyć rozpoczętej już w 2003 roku nowej znacznie rozbudowanej wersji gry. Założenia były nie adekwatne do czasu, którym dysponowałem. Chciałbym jednak żeby powstała nowa wersja o podobnej funkcjonalności jak 2004Pro + to co najbardziej wam w niej brakowało:

  • możliwość cofania ruchów
  • nowy znacznie inteligentniejszy algorytm gracza komputerowego z implementacja w pełni wykorzystującą obecne procesory wielordzeniowe
  • wersja na Smartphone i Palmtopy

Może jest ktoś kto mógłby pomóc taką grę zrobić? Chodzi mi głównie o GUI i tryb sieciowy. Ja mógłbym napisać nowy algorytm AI. Niestety kod z wersji 2004 nie nadaje się do rozwijania więc gra będzie musiała być napisana od 0.

5 komentarzy to “Co z Paper Ball?”

  1. Fajnie by było jakbyś udostępnił kod źródłowy, to by pomogło na pewno wielu którzy robią podobne gry… Szczególnie problemy są przy bardziej zaawansowanym A.I

  2. Witaj.
    Postaram się udostępnić kod Paper Balla w ciągu najbliższych kilku tygodni. Mam również pomysły jak to AI udoskonalić. Jeśli będzie duże zainteresowanie ulepszonymi piłkarzykami spróbuje się za to wziąć.

  3. SUPER PILKARZYKI ZROBILES:) NAJLEPSZE JAKIE SA W TEJ CHWILI DOSTEPNE W SIECI.. MOZNA WSZYSTKO LADNIE USTAWIC WIELKOSC PLANSZY KOLORY ITD GRATULACJE!

  4. tak jest bardzo duze zainteresowanie ijakbys mogl kod zrodlowy udostepnicbylo by swietnie pozdro:)

  5. bylo by swietnie jak by byl kod zrodlowy dalo by rade go zrobic:d a kiedy bys gowzycil skonczonego i ulepszonego na strone>>???:)

Leave a Reply